Ogłoszenia parafialne

27.11. - 04.12.22

 

NIEDZIELA

I NIEDZIELA ADWENTU – Niedziela Trzeźwości.

Kolekta na potrzeby archidiecezji.

15.30. Nabożeństwo w intencji trzeźwości narodu.

 

WTOREK

Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Aniołów Stróżów

 

ŚRODA

16.30. Różaniec i nowenna do MB Nieustającej  Pomocy

 

CZWARTEK

I Czwartek miesiąca

  6.00. Godzina święta

16.30. Cicha adoracja Najśw. Sakr.

19.00. Msza św. ku czci Ducha Świętego i modlitwa uwielbienia.   

 

PIĄTEK

I Piątek miesiąca

6.00. Cicha adoracja Najśw. Sakr.

16.00. Spowiedź dla dzieci kl. III i IV, po Wczesnej Komunii św.

16.30. Spowiedź dla dzieci kl. V, VI i VII

17.00. Msza św. szkolna. 

18.30. Zapraszamy młodzież na Mszę św. Okazja do spowiedzi od godz. 18.00.

SOBOTA

I Sobota miesiąca

  6.00. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NM Panny.

 

NIEDZIELA

II NIEDZIELA ADWENTU 

Kolekta na potrzeby naszej parafii.

  9.30. Msza św. z ok. „Barbórki” w int. górników i ich rodzin.

Przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

15.30. Nabożeństwo adwentowe

 

  • Zapraszamy dzieci na msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 8.00.
  • W zakrystii są kalendarze parafialne, opłatki oraz kartki świąteczne.
  • Dziękujemy rodzicom ministrantów i wszystkim darczyńcom za ufundowanie nowego sztandaru Służby Liturgicznej.
  • Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 18.30, a po niej na spotkanie w kościele.
  • Przedświąteczny obchód chorych i starszych wiekiem parafian odbędzie się w sobotę 17 grudnia.
  • W naszej parafii od poniedziałku rozpoczniemy akcję charytatywną „Podziel się z Biednym”, której celem jest zorganizowanie paczek żywnościowych na Święta Bożego Narodzenia. W niektórych sklepach znajdują się koszyki lub wózki z odpowiednim plakatem, w których można zostawić zakupione towary żywnościowe. Akcja potrwa dwa tygodnie.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej zwłaszcza „Gościa Niedzielnego”.
  • W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Leona Sikory, Henryka Kuczy i Stefana Pszczółkowskiego.

 

KOLĘDA 2022/2023

ADWENT

 

NIEDZIELA - 27.11.2022               godz. 13.00

1. Uchylsko od Olzy 38 Biskupek - 62A Myśliwiec

2. Kopalniana 64 - 57, Zdrojowa, Spacerowa, Szpakowa, Słowikowa

 

SOBOTA – 03.12.2022                    godz. 12.30

1.  Leśna 7 - 44

2. Leśna od 1 – 5 oraz Kwiatowa

 

NIEDZIELA - 04.12.2022               godz. 13.00

1. Wyzwolenia 1 (Tomaszek) – 65 (Siemieniec) 

2. Prusa od końca

 

PONIEDZIAŁEK - 05.12.2022                godz. 15.00

1. Kozielska od początku

 

CZWARTEK - 08.12.2022              godz. 15.00

2. Gorzyce: Mickiewicza od 1 (Szkatuła) do końca

 

SOBOTA – 10.12.2022                    godz. 12.30

1. Gorzyczki: Kopalniana od 55 (Szulik) do 32a (Koczy)

2. Gorzyczki: Kopalniana od początku 1 (Janik)  do 32 (Łukaszek)

 

NIEDZIELA - 11.12.2022               godz. 13.00

1. Gorzyczki: Polna od 28 (Kuczera) – 11 (Wieczorek) 

2. Gorzyczki: Polna od 44 (Sucharski) - 10 (Tyma) 

 

PONIEDZIAŁEK - 12.12.2022                godz. 15.00

1. Kościelna od początku oraz Strażacka

 

ŚRODA - 14.12.2022              godz. 15.00

1. Gorzyce: Raciborska str. lewa od 1 - 53 (Lamczyk )

 

CZWARTEK - 15.12.2022              godz. 15.00

2. Kopernika od końca do 2 (Sanecznik) w trakcie ul. Jana Pawła II i Cicha

 

SOBOTA – 17.12.2022                    godz. 12.30

1. Gorzyczki: Wiejska str. lewa od początku 1 (Wolny) - 51 (Szczęsny)

2. Gorzyczki: Wiejska str. lewa 65a (Klyszcz) - do końca 110 (Kwaśnica) 

 

NIEDZIELA - 18.12.2022               godz. 13.00

1. Gorzyczki: Wiejska str. prawa od początku 13 (Toman) - 39 (Pienkos) 

2. Gorzyczki Wiejska str. prawa od końca 112 - 54 (Parma) 

 

BOŻE NARODZENIE

 

WTOREK- 27.12.2022                    godz. 12.30

1. Rybnicka od 100 (Hernik), Sienkiewicza,  do Rybnicka 67 (Rączka)

2. Rybnicka od początku 1 (Kościelny) - Słowackiego 18 (Bażan)

 

ŚRODA - 28.12.2022              godz. 12.30

1. Bogumińska (od Sitek) do szkoły

2. Zamkowa od WOLO oraz Raciborska str. lewa od 93 (Dłucik) - 57 (Zapotoczny) 

 

CZWARTEK– 29.12.2022                        godz. 12.30

2. Ogrodowa od początku

 

PIĄTEK – 30.12.2022                     godz. 12.30

1. Gorzyce: Wiejska od 45 (Jeleń) do 27 (Wieczorek) 

2. Gorzyce: Wiejska od 2 (Płaczek) do 26 (Migdoł) 

 

NOWY ROK

PONIEDZIAŁEK - 02.01.2023                godz. 15.00

1. Gorzyce i Gorzyczki: Strzelnicza od początku oraz Łączna

 

WTOREK - 03.01.2023         godz. 15.00

1. Stawowa od początku 1 (Podeszwa) Raciborska 50, 52, 54 oraz Olchowa 

 

SOBOTA- 07.01.2023            godz. 12.30

1. Wierzbowa ( od początku), Jesionowa 

2. Klonowa, Kasztanowa, Akacjowa 

 

NIEDZIELA– 08.01.2023      godz. 13.00

1. Gorzyce Polna 1 do końca 19 (Folwarski)

2. Średnia od 1 - 35   

 

PONIEDZIAŁEK – 09.01.2023                godz. 15.00

1.  Orzechowa 8 Witosz  - 1 Pałyga oraz Gorzyce Raciborska str. prawa od 2 - 48 

 

CZWARTEK - 12.01.2023              godz. 15.00

1. Piaskowa od końca ( Wojciechowski ) do 27 ( Błaszczok)

2. Piaskowa od początku (Bażan) do 23 (Paloc)

 

SOBOTA - 14.01.2023           godz. 12.30

2. Gorzyce: Raciborska str. prawa od końca 90, Wiśniowa, do Raciborskiej 56 (Maciejczyk)

 

NIEDZIELA - 15.01.2023      godz. 13.00

1. Gorzyczki: Raciborska 1 - 41 

2. Gorzyczki: Raciborska od 43, Nowa, Krótka do Raciborskiej 88

 

NIEDZIELA - 22.01.2023      godz. 13.00

Kolęda dodatkowa

1. ks. Stefan Stebel

2. ks. Marcin Socha