Sakrament małżeństwa

Termin zawarcia sakramentu małżeństwa ustala się indywidualnie w Kancelarii parafialnej.
W przypadku, gdy żadna ze stron nie mieszka na terenie naszej parafii, konieczne jest zezwolenie na przeprowadzenie rozmów kanoniczno-duszpasterskich z parafii jednego z narzeczonych.

Dokumenty potrzebne do zawarcia Sakramentu Małżeństwa Konkordatowego

• Dowód osobisty lub inny dokument tożsamości np. paszport.
  • Świadectwo chrztu do zawarcia sakramentu małżeństwa (ważne sześć miesięcy od daty wystawienia). Świadectwa chrztu nie potrzebują osoby ochrzczone i bierzmowane w naszej parafii.
  • Świadectwo ukończenia nauki religii w zakresie szkoły ponadgimnazjalnej (średniej).
  • Zaświadczenie ukończenia nauk przedślubnych.
  • Narzeczeni zobowiązani są również do dwóch spotkań w Poradni Życia Rodzinnego.
  • Zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego. Ważne sześć miesięcy od daty wystawienia. W przypadku kiedy został wcześniej zawarty związek cywilny. Odpis skrócony aktu zawarcia związku cywilnego z Urzędu Stanu Cywilnego.

Duszpasterstwo rodzin

w Parafii św. Anioła Stróża w Gorzycach

Poradnia Życia Rodzinnego

Konieczna rezerwacja terminu w panelu rezerwacji na stronie narzeczenikatowicka.pl

Ważne informacje

Przed spisaniem protokołu przedślubnego należy odbyć rozmowę z księdzem i ustalić termin spisania protokołu (telefonicznie lub osobiście). Protokół spisujemy po zgromadzeniu wszystkich dokumentów trzy miesiące przed datą ślubu.

W sytuacjach wątpliwych rozmawiamy z księdzem.

Świadkowie w dniu zawierania sakramentu małżeństwa przychodzą 15 minut przed rozpoczęciem obrzędu Sakramentu Małżeństwa (przed Mszą Świętą) do zakrystii kościoła, z dokumentem tożsamości.