Ks. Stefan Stebel

Proboszcz parafii w Gorzycach

ur. 26 kwietnia 1965 w Rybniku. Święcenia kapłańskie przyjął 12 maja 1990. Jako wikariusz pełnił posługę w parafiach: Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pszowie, NSPJ w Mysłowicach, NSPJ w Jastrzębiu Zdroju, Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Piotrowicach. 26 lipca 2009 został proboszczem parafii św. Anioła Stróża w Gorzycach.

Ks. Marcin Socha

Wikary parafii w Gorzycach

Urodził się w 1973 roku i wychował w Tychach. Z zawodu jest mechanikiem samochodowym, ale z powołania księdzem od 13 maja 2000 roku. Dotychczas pełnił funkcję wikarego w ośmiu parafiach w Knurowie, Jastrzębiu, Pszczynie, Świętochłowicach i Katowicach, przez ostatnie dwa lata na osiedlu Nikiszowiec. W Gorzycach uczy w szkole podstawowej, opiekuje się ministrantami, oazą, rodzinami „Domowego Kościoła”, ale przede wszystkim odprawia mszę św. spowiada i udziela innych sakramentów oraz przewodniczy modlitwom i służy w potrzebach duchowych wspólnocie parafialnej. Lubi pracować fizycznie, chociaż ostatnio nie ma na to wiele czasu. Lubi też oglądać mecze piłki nożnej, zwłaszcza na żywo, jeździć na rowerze i pływać, oglądać dobre filmy i słuchać różnorodnej muzyki.

Ks. Ginter Lenert

ur. 5 lutego 1944 w Radzionkowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 kwietnia 1971. Jako wikariusz pełnił posługę duszpasterską w parafiach: Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Tychach, śś. Apostołów Piotra i Pawła w Jaworzynce, NSPJ w Bieruniu Nowym. 15 sierpnia 1987 otrzymał nominację na proboszcza parafii św. Anioła Stróża w Gorzycach . Pełnił również funkcję dziekana dekanatu gorzyckiego. 26 lipca 2009 przeszedł na emeryturę. Obecnie mieszka w Wodzisławiu Śl. - Wilchwach.

Ks. Andrzej Gawełczyk

ur. 11.08.1950 w Jastrzębiu Zdroju. Przyjął święcenia kapłańskie 27.03.1975 r. Jako wikariusz pełnił posługę kapłańską w Siemianowicach Śląskich, katowickiej parafii świętych Piotra i Pawła, Chorzowie i Chełmie Śląskim. Był też rekolekcjonistą w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Służebniczek w Panewnikach oraz kapelanem szpitali mikołowskich i duszpasterzem w Domu Generalnym Sióstr Boromeuszek w Mikołowie. Przez 17 lat kierował parafią Bożego Ciała i św. Barbary w Rybniku-Niewiadomiu. Obecnie jest kapelanem DPS-u w Gorzycach.